Szkoła Podstawowa
im. Flagi Polski w Kobułtach
Back
Next
Wymiana młodzieży
biblioteka
Uczniowie Zespołu Szkół w Kobułtach uczestniczyli w projekcie wymiany młodzieży realizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju ,,Pionier" i  współfinansowanej z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu MKiDN "Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży".
Od 04 do 12 maja 2009 r. młodzież naszego gimnazjum i szkół z miasta Sumy (Ukraina) uczestniczyła w projekcie sportowo-rekreacyjnym z elementami gimnastyki
Od 16 do 25 maja 2009 r. uczniowie klasy piątej i szóstej oraz uczniowie ze szkół z Konotop (Ukraina), brali udział w projekcie "Taniec łączy - współczesne tańce sportowe".
W czasie 10-dniowego pobytu  polska młodzież miała możliwość zapoznania się z młodzieżą z Ukrainy, językiem tego kraju, historią i tradycjami. Z kolei ukraińska młodzież miała możliwość obcowania z kulturą polską. Zajęcia odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowo - Szkoleniowym ,,Zalesie" k. Barczewa. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.
Realizowaliśmy projekt wymiany polsko - ukraińsiej
"Tyle wiemy o sobie na ile nas sprawdzono".

Grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami w dniach 20-29.07.2011r. realizowała projekt wymiany polsko - ukraińskiej w Poroninie, na  którego realizcję pozyskaliśmy fundusze ze środków Narodowego Centrum Kultury.

W trakcie projektu młodzież wymieniała doświadczenia, poznawała fakty wzięte z przeszłości i teraźniejszości dwóch narodów, integorawała się kulturalnie oraz językowo, doszukiwała się wspólnych cech w podstawowych wyznacznikach Polski i Ukrainy oraz tworzyła plany współpracy na przyszłość.Był to owocny czas wypoczynku połączony z nauką i wymianą doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy pomogli nam w realizacji projektu.
Prawa autorskie © 2018  Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach · Wszystkie prawa zastrzeżone ·  E-Mail: sysadm@szkolakobulty.org

MOJA PIOSNKA

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba....
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony
Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,
"Bądź pochwalony!"
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,
Której już nie wiem, gdzie leży
mieszkanie,
Równie niewinnej...
Tęskno mi, Panie...

Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi?
I tak być musi, choć się tak nie stanie
Przyjaźni mojéj...
Tęskno mi, Panie...

Cyprian Kamil Norwid