31 maja 2014 roku odbyła się w naszej szkole już XI edycja Biegów na Orientację. Zawody mają rangę Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego w klasie biegów średniodystansowych. Zgłosiło się wielu zawodników, ale ostatecznie ruszyło na trasy 61 osób. Byli to uczniowie z klas „0” – III, których trasa wiodła po przyległej do terenu szkoły łące i była wyznaczona rozwieszonymi co kawałek kawałkami biało – czerwonej taśmy, uczniowie z klas IV – VI, gimnazjaliści, młodzież ze szkół średnich między innymi z Zespołu Szkół Leśnych z Rucianej-Nidy. Startował też ich nauczyciel i trener jednocześnie. Tradycyjnie przyjechała grupa zawodników ze sportowego klubu z Ostródy. Ucieszyło nas również, że na starcie pojawili się rodzice, którzy pobiegli wraz ze swymi pociechami.
Pogoda dopisała, a gdy biegacze  dotarli do mety, u celu tradycyjnie czekała na nich woda mineralna, soczki oraz kiełbasa z grila. Trasy biegów pozwoliły poznać uczestnikom nasze piękne tereny. Stopień trudności trasy zależał od kategorii wiekowej zawodników. Najstarsi z kategorii K20+ i M20+ (czyli od 20 lat wzwyż, a byli biegacze  po 50-tym a nawet po 60-tym roku życia) mieli oczywiście najtrudniej. Znalezienie punktu kontrolnego w lesie według zaznaczonej na mapie trasy niektórym zawodnikom sprawił trochę kłopotu, ponieważ oprócz dobrego biegu sukces zależy od umiejętności czytania mapy i orientacji w terenie.
Prawa autorskie © 2018  Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach · Wszystkie prawa zastrzeżone ·  E-Mail: sysadm@szkolakobulty.org
Mistrzostwa Województwa
Warmińsko - Mazurskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację 2014
Szkoła Podstawowa
im. Flagi Polski w Kobułtach
Back
Next

MOJA PIOSNKA

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba....
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony
Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,
"Bądź pochwalony!"
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,
Której już nie wiem, gdzie leży
mieszkanie,
Równie niewinnej...
Tęskno mi, Panie...

Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi?
I tak być musi, choć się tak nie stanie
Przyjaźni mojéj...
Tęskno mi, Panie...

Cyprian Kamil Norwid