30 maja 2009 roku przy naszym Zespole Szkół zostały przeprowadzone Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w średniodystansowym Biegu na Orientację. Organizatorem zawodów był Warmińsko - Mazurski Związek BnO i RS zaś współorganizatorami UKS Junior - Zespół Szkół w Kobułtach. Przygotowaliśmy 11 tras o różnych stopniach trudności, aby każdy kto chciał się  sprawdzić w tej pięknej dyscyplinie sportu znalazł coś dla siebie. Trasy dla najmłodszych oraz dla początkujących (niezależnie od wieku) były oznaczone wstążeczkami. Zawodnicy biegali z mapą w skali 1:10000, która została zaktualizowana i wykreślona w maju 2006 roku. Dzięki temu w naszych zawodach w kategoriach K20+ oraz M20+ wzięło udział kilku znakomitych zawodników. łącznie w zawodach wystartowało 73 zawodników reprezentujących  Zespół Szkół w Kobułtach, Szkołę Podstawową w Borkach Wielkich, Szkołę Podstawową w Waplewie, Gimnazjum w Biskupcu oraz biegaczy z Ostródy i Olsztynka.
Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Składamy podziękowanie panu Januszowi Bohaczkowi,  który wytyczył trasy, ustawił je w lesie i narysował część map z trasami do każdej kategorii. Dziękujemy również panu Bogdanowi Lechowi, który pomógł w przeprowadzeniu zawodów.
Prawa autorskie © 2018  Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach · Wszystkie prawa zastrzeżone ·  E-Mail: sysadm@szkolakobulty.org
Mistrzostwa Województwa
Warmińsko - Mazurskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację 2009
Szkoła Podstawowa
im. Flagi Polski w Kobułtach
Back
Next

MOJA PIOSNKA

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba....
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony
Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,
"Bądź pochwalony!"
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,
Której już nie wiem, gdzie leży
mieszkanie,
Równie niewinnej...
Tęskno mi, Panie...

Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi?
I tak być musi, choć się tak nie stanie
Przyjaźni mojéj...
Tęskno mi, Panie...

Cyprian Kamil Norwid